معرفی فیلم و کتاب

صفحه اصلی / آموزش / معرفی فیلم و کتاب

چه چیزی باید به کودکم بگویم؟
راهنمای جامع والدین؛ چگونه سرطان خود را با کودکشان مطرح کنند.
کاری از موسسه خیریه نور
فرمت فایل کتابچه: pdf

دانلود کتابچه

آنچه که باید از سرطان پستان بدانیم!
کاری از موسسه خیریه نور
فرمت فایل کتابچه: pdf

دانلود کتابچه

معرفی کتاب “وقـتی نفس، هـوا می‌شود “

این کتاب سرگذشت زندگی و بیماری پاول کلانیتی است که به سرطان ریه پیشرفته سطح ۴ مبتلا شده است. او جراح مغز و اعصاب و دارای فوق تخصص علوم اعصاب بود که وی تـجریباتش بـه عنوان پزشک و بیمار را در کـتاب زنـدگینامه‌اش بـه رشته تحریر درآورد. پاول در مارس ۲۰۱۵ زمانی که ۳۷ سال داشت درگذشت. نیویورک تایمز این کتاب را پر فروش ترین کتاب موجود در آن زمان معرفی کرد (فــوریه ۲۰۱۷). این کتاب به مدت ۵۱ هفته پرفروش‌ترین کتاب امریکا بود.

معرفی کتاب “سرطان بهترین رویداد زندگی من”

این کتاب داستان زندگی پرفراز و نشیب قهرمان مبارزه با سرطان یعنی «لانس آرمسترانگ» است. در این کتاب می‌آموزیم چگونه تسلیم نشویم و بیماری را به مبارزه طلبیده و پیروز شویم. همانطور که لانس آرمسترانگ تنها ۴۰% شانس زنده‌ ماندن داشت اما پس از یکسال نبرد مداوم، هفت دوره قهرمانی مسابقات توردوترانس را از آن خود کرد. وی به عنوان یک بهبود یافته از سرطان، الهام‌ بخش و مورد احترام بسیاری از مردم جهان است.

معرفی کتاب “سرطان درمانی اثر ماکس گرسون”

نویسنده در کتاب سرطان درمانی، ضمن معرفی و بررسی ۵۰ نوع سرطان، راه‌های مقابله و درمان آن‌ها را بیان می‌کند. دکتر گرسون معتقد است، با خام‌خواری و استفاده از میوه‌هایی که با روش بیولوژیک، بدون استفاده از کودهای شیمیایی، تولید شده‌اند، می‌توان بر انواع سرطان‌ غلبه کرد. در این کتاب تاکید می شود که اگر کسی بتواند به اندازه‌ی کافی، میوه و سبزیجات استفاده کند، به داروهای شیمیایی نیازی نخواهد داشت.

معرفی کتاب “من یک نـجات یــافته ام”

این کتاب داستان امید و ناامیدی، غم و شادی و زندگی روزمره افرادی است که با سرطان مواجه شده و از آن عبور کرده‌اند. نویسنده این کتاب «ویجی آناند ردی»، یک پزشک متخصص سرطان است.

معرفی کتاب “درد و سرطان”

در این کتاب به مقوله درد از جنبه‌های مختلف نگریسته شده که می‌تواند برای بیماران و همراهان آن‌ها مثمر ثمر باشد. بخشی از این کتاب را باهم می‌خوانیم: «ما معتقدیم در صورت مشارکت بیماران در امور درمانی خود، نتایج بصورت شگفت انگیزی بهبود خواهد یافت. درد فقط یک حس سوزش نیست، آن تجربه ناخوشایندی است که ممکن است با آسیب واقعی یا احتمالی همراه باشد. بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان در مرحله‌ای از بیماری خود، درد را تجربه می‌کنند. درد ممکن است مرتبط با خود بیماری باشد یا اینکه ارتباط مستقیمی با اقدامات درمانی مربوط به سرطان یعنی جراحی، رادیوتراپی و شیمی‌درمانی داشته باشد. باید توجه داشت درد کنترل نشده موجب کاهش توانایی فرد برای مراقبت‌های شخصی می‌شود، پاسخ اولیه بیماری را تحت تأثیر قرار داده و کیفیت زندگی فرد را پایین می‌آورد. ارزیابی درست و تشخیص مسیرهای عصبی درگیر، نوع درد، شدت و اثرات آن بر روی فرد، برای برنامه‌ریزی صحیح درمانی ضرورت دارد. باید توجه داشت تقریباً در تمامی موارد، امکان کنترل درد مرتبط با سرطان وجود دارد و این نیازمند ارتباط نزدیک‌تر پزشک و بیمار است.»

معرفی کتاب “کی ز مردن کم شدم”

کتاب کی ز‌مردن کم شدم توسط آنیتا مورجانی نوشته و محمود دانایی آن را به فارسی ترجمه کرده است. این رمان که توسط نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۴ به عنوان پرفروش ترین کتاب شناخته شد، داستان زندگی نویسنده را شرح می‌دهد. او در سال ۲۰۰۲ به سرطان لنفوم مبتلا می‌شود و پس از چهار سال مبارزه‌ سخت و طاقت فرسا با بیماری، ســرطان تمام بدنـــش را فرا گرفته و تمام اعضای بدنش از کار می‏افتد. در سال ۲۰۰۶ او به کمای عمیق فرو می‌رود. با وجود اینکه پــزشکان مـــنتظر پایان زندگی اش بودند، به طور غیر منتظره‌ای از کما خارج شده در حالی که هیچ نشانه ای هم از سرطان در بدنش وجود ندارد. او که تجربه‌ی نزدیک خود از مرگ را در این کتاب بیان می‌کند، می‌گوید: «این تجربه آغاز و انتهای مشخصی نداشت و شبیه به هیچ یک از تجربیاتم نبود. درک این واقعیت که جوهر ذاتی ما از عشق است، مهم‌ترین درسی بود که از این تجربه آموختم، چون به من توانایی بخشید تا از تمام ترس‌هایم آزاد شوم و کلیدی بود که زندگی‌ام را نجات داد.

معرفی کتاب “من دوبار سرطان را شکست دادم”

گاهی اوقات هنگام عبور از گردنه های دشوار زندگی لازم است به خودمان انرژی و امید بدهیم. امید یک حالت روانی است که فرد انتظار وقوع رویداد خوب را دارد و ضمن احساس کارآیی و ثمربخشی به این باور می رسد که می تواند بهتر از قبل به کارهایش رسیدگی کند در این میان پس از استعانت از پروردگار، وجود و همراهی دوستان، آشنایان، خانواده و همسر، بسیار خوب، لازم و ضروری است؛ اما حقیقت این است که بهترین راهنما و کسی که در این مسیر می تواند به ما کمک کند خودمان هستیم. نویسنده در این کتاب تجربیات خود را در پشت سر گذاشتن دشواری‌ها شرح می‌دهد و اینکه چگونه می‌توان با امیدواری به زندگی رابطه معناداری بخشید و با تلاشی خستگی ناپذیر به پیروزی رسید.

معرفی کتاب “بخت پریشان”

جان گرین در رمان «بخت پریشان» با سبکی متفاوت به بیان هیجانات، شادی‌ها و غم‌های زنده‌ بودن و عاشق بودن می‌پردازد. این کتاب کتابی است عمیق، مملو از احساسات و افکار نوجوانان درباره بیماری، عشق و مرگ. این رمان یکی از موفق‌ترین رمان‌های دنیا به‌حساب می‌آید که به ۴۷ زبان دنیا ترجمه‌شده است و بیش از ده میلیون و هفت‌صد هزار نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رسیده است. این کتاب با دو عنوان «بخت پریشان» و «نحسی ستاره‌های بخت ما» در ایران ترجمه‌شده است. تقدیرهای بسیاری همانند: «کاش این کتاب هرگز تمام نشود»، «بهترین داستان عاشقانه چند دهه اخیر» و … در خصوص این کتاب نوشته‌ شده است.