داوطلبین

داوطلبین

به علت گستردگی، تنوع و پیچیدگی مشکلات سازمان های غیر انتفاعی و مردم نهاد؛ انجام تمامی کارها به صورت حرفه ای و تخصصی با افراد محدود توسط یک گروه و یا سازمان امکان پذیر نخواهد بود و یا در صورت انجام از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود، لذا از این رو برای اینکه یک موسسه خیریه بتواند خدمات مناسبی حسب نیاز به افراد نیازمند ارائه دهد، جذب افراد داوطلب یک نیاز ضروری در آن سازمان به حساب خواهد آمد.

در دنیای امروزی مشارکت پذیری اعضای جامعه به عنوان نیاز اجتناب ناپذیر عصر ما همه ابعاد انسانی را در سطوح مختلف فکری، عاطفی و رفتاری تحت پوشش قرار می دهند.

اغلب اقدامات داوطلبانه افراد از لایه های مختلف جامعه به صورت خودجوش شکل می گیرد تا سازمان ها را در دستیابی به اهداف خود، گره گشایی از مشکلات و سرعت بخشی در کارها یاری نماید و می توان به یقین اذعان داشت داوطلبان، دارایی ارزشمند هر موسسه خیریه محسوب می شوند که هرگز نمی توان بر آنها قیمت گذاشت.

موسسه خیریه نور همچون تمامی موسسات عام المنفعه این مشارکت جویی خیرخواهانه و خداپسندانه را در تمامی زمینه ها ارج نهاده و به دیده منت می پذیرد.

داوطلبان نور پل ارتباطی خوبی بین تصمیمات کلان مدیران ارشد موسسه خیریه نور و مشکلات، نیازهای روحی و روانی و مسائل درمانی مرتبط با بیماران سرطانی درگیر با موسسه می باشند.

ما همواره در نور در تلاشیم تا فرهنگ مسئولیت شهروندی افراد را در کنار مسئولیت اجتماعی سازمان ها و موسسات و گروه ها ایجاد نماییم.

فعالیت های داوطلبانه
آشنایی با انواع فعالیت های داوطلبی برای موسسه خیریه نور

فعالیت های داوطلبانه در موسسه خیریه نور بسیار گسترده و متنوع بوده که در ذیل به بخشی از آنها اشاره خواهیم نمود.

۱- مددکاری:
در صورتیکه افراد دارای تحصیلات مددکاری بوده و علاقه مند به فعالیت در این بخش می باشند می توانند با مسئول این بخش در مرکز موسسه خیریه نور در تهران ارتباط برقرار کرده و توانایی های خود را اعلام نمایند. تا در اولین فرصت به عنوان داوطلب در این بخش مشغول گردند.

۲- امور اداری:
در صورت تمایل افراد به کمک به موسسه نور در بخش های قلک، حسابداری و امور اداری، این امکان فراهم شده است تا در موسسه خیریه نور به صورت تمام وقت و یا پاره وقت مشغول گردند.

۳- روانشناسی:
برای فعالیت در این بخش حتما ً نیازمند تحصیلات آکادمیک روانشناسی و تجربه کاری با بیماران می باشیم.

۴- طراحی، گرافیک و عکاسی:
با ارسال رزومه و نمونه ی کارهایتان به دفتر موسسه می توانید به عضویت گروه طراحی، گرافیک و عکاسی درآمده و در طراحی بروشورها، استندها، تقویم ها، کارت ها، بیلبوردها و … به ما کمک نمایید.

۵- حضور در سمینارها و همایش‌ها:
همواره کلیه خیریه ها جهت معرفی خدمات و کمک های خود نیازمند به برگزاری مراسم ها و همایش ها می باشند. در صورتیکه توانایی برگزاری این مراسم را دارید و یا امکان حضور در نمایشگاه های نور برایتان میسر است حتما حضور شما یاریگر ما خواهد بود.

۶- کمک به برگزاری بازارهای خیریه:
در این بخش افراد به طرق مختلف می توانند یاریگر نور باشند:
– تهیه و یا تامین اقلام لازم برای برگزاری بازارچه.
– امکان برقراری ارتباط با موسسات یا کارخانه‌هایی مرتبط جهت تامین اقلام مورد نیاز بازارچه
– امکان حضور و کمک به مسئولین نور در برگزاری بازارچه ها

۷- خدمات پزشکی:
از کلیه پزشکانی که می توانند بخشی از زمان خود را در اختیار بیماران نور قرارداده و یا در همایش های آموزشی نور یاری نمایند صمیمانه سپاسگزاریم.

۸- ارتباط با سازمان‌های بین المللی:
اگر علاقمند به روابط بین الملل هستید و در این زمینه سوابق کاری مرتبطی دارید و یا مکان زندگی شما و به گونه ایست که امکان ایجاد ارتباط بین موسسه‌ی خیریه نور و سازمان های بین المللی برایتان میسر است، بخش امور بین الملل موسسه‌ی خیریه نور منتظر شماست.

۹- ترجمه:
اگر توانایی ترجمه از زبان‌های خارجی به زبان فارسی و برعکس آن را دارید، بخش آموزش نور به کمک شما نیازمند است.

۱۰- خبرنگاری / نویسندگی:
در صورت علاقمندی به نویسندگی و تهیه گزارش و خبر بخش فصلنامه نور مشتاقانه از شما دعوت به عمل
می آورد.

۱۱- دیگر مهارت‌ها:
کلیه خدمات فنی و تخصصی خود را که مورد نیاز موسسه خیریه نور می باشد معرفی نموده تا در بخش داوطلبین پذیرای گرم حضور شما باشیم.

حامی | داوطلب
پیمایش به بالا
Scroll to Top