کتاب 100 پرسش و پاسخ درباره مراقبت‌های بیمار سرطانی

کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره مراقبت های بیمار سرطانی

معرفی کتاب “۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره مراقبت‌های بیمار سرطانی”
نویسندگان: سوزانا رز، ریچارد هارا
ناشران: ابر و باد، موسسه فرهنگی آرمان رشد

کتاب ۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره مراقبت‌های بیمار سرطانی در چند بخش با هدف در اختیار گذاشتن اطلاعات و توصیه‌های سودمند راهنمای مناسبی برای پرسش‌هایتان است که به اهمیت اصول مراقبت از بیماران و مراقبان می‌پردازد. معمولاً در مراحل اولیۀ بیماری گفتگو، آموزش و حذف موقعیت‌های پر‌خطر در پیشرفت درمان مؤثرتر است. اغلب بیماران دوره‌های قبل از جراحی، شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را با نگرانی بیان می‌کنند. آن‌ها در تشخیص بیماری عجله دارند و منتظر شروع درمان نمی‌مانند. از پیشرفت سرطان می‌ترسند. عده‌ای به دلیل استرس بالا درمان را به‌سرعت شروع می‌کنند و ناموفق هستند و بعدها افسوس می‌خورند.

همچنین بیماران درک درستی از شیمی‌درمانی و پرتودرمانی ندارند. عدم درک صحیح باعث ترس بیشتر می‌شود. مثلاً برخی افراد به دلیل ریزش مو و احساس درد از شیمی‌درمانی می‌ترسند. درست است که بعضی بیماران این علائم را تجربه می‌کنند؛ اما درمان‌های جدید و داروهای کنترل‌شده عوارض جانبی را کاهش و تحمل در برابر پرتودرمانی و شیمی‌درمانی را افزایش می‌دهد. ممکن است برخی بیماران عوارض جانبی را اصلاً تجربه نکنند. شاید عده‌ای دچار عوارض جانبی بیشتری شوند؛ اما با تغییرات جزئی در کارهای روزانه به زندگی خود ادامه می‌دهند.

اگر شما رابطه نزدیکی با بیمار سرطانی دارید این کتاب راه مناسبی برای پاسخگویی به سوالات شما می‌باشد. در سوالات مخصوصاً از عنوان پدر مادر یا همسر برای ملموس شدن موضوع استفاده‌شده‌ است. هدف این کتاب ارائه اطلاعات و توصیه‌های سودمند در این خصوص می‌باشد.

پیمایش به بالا
Scroll to Top