مرکز فارس

مرکز فارس (شیراز)

مدیر: آقای دکتر علیرضا رضوانی

مددکار: خانم افسانه حکیمی

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه: ۱۵:۳۰-۰۷:۳۰ – پنج شنبه ها: ۱۳:۰۰-۰۷:۳۰

شماره تماس: ۴-۰۷۱۳۶۳۲۳۵۳۱ – ۰۹۰۱۸۳۱۷۷۶۴

آدرس: شیراز، فرهنگ شهر، روبروی استخر کوثر، بیمارستان آنکولوژی امیر، دفتر مددکاری نور

ایمیل: shz@noor-charity.com

شیراز را می توان به علت بیشترین مراجعین درمانی از دیگر شهرهای استان فارس و استان های جنوبی کشور متمایز و قطب مرکز درمان در جنوبی کشور دانست. وجود بیمارستان های تخصصی همچون بیمارستان شهید نمازی و بیمارستان امیر و استفاده از کادر تخصصی در جهت درمان انواع سرطان ها موجب گردیده تا بیماران بسیاری به این شهر مراجعه نمایند.

در ۹ آبان ماه سال ۱۳۹۶ طی جلسات متعددی با حضور مدیریت سابق بیمارستان امیر جناب اقای دکتر قاضی پور و آقای مهندس ادهمی مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور و همراهان و پیگیری های مجدانه جناب آقای دکتر رضوانی عضو هیئت مدیره موسسه خیریه نور و پزشک انکولوژی بیمارستان امیر، پیشنهاد ایجاد شعبه موسسه خیریه نور در شهر شیراز واقع در محل بیمارستان امیر مطرح گردید.

پیرو استراتژی های تدوین شده در بدو تاسیس موسسه خیریه نور مبنی بر ایجاد شعب استانی در تمام استان های نیازمند کمک در حوزه سرطان و استفاده از متخصصین بومی و خیرین محلی جهت تامین نیازها، در اسرع وقت و در کوتاه ترین زمان ممکن؛ دفتر شیراز در تاریخ اول آذر ماه همان سال در بیمارستان امیر برای یاری به بیماران عزیز افتتاح گردید.

این دفتر به منظور برقراری ارتباط و ایجاد تعامل پایدار و فراهم آوردن بستری مناسب جهت ایفاء نقش موثر خیرین در کمک به نظام سلامت در حوزه بیماری سرطان و در راستای سیاست تمرکز زدایی و جلب مشارکت خیرین محلی در تامین منابع مورد نیاز بیماران بازگشایی گردیده است.

در این مرکز بیماران نیازمند توسط پزشکان متخصص شناسایی و به دفتر نور معرفی می گردند و مددکاران مقیم با تشکیل پرونده، بیماران مبتلا به سرطان را یاری و از خدمات حمایتی موسسه خیریه نور بهره مند می نمایند. مددکاران نور ضمن مشاوره با بیمار و یاری رساندن به خانواده های ایشان در طول مدت درمان، همواره از اصول و ارزش های اخلاقی مانند حفظ شأن و منزلت انسان‌ها، رازداری حرفه‌ ای و عدم قضاوت پیروی می نمایند.

سایر فعالیت‌های این مرکز، ترویج امید به زندگی، برگزاری جشن‌ها، جُنگ های شادی و سمینارهای آموزشی در راستای هدف اطلاع رسانی و آموزش های خود مراقبتی و پیشگیری از سرطان می باشد.

اسکرول به بالا