خدمات روانشناسی

سرطان ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی و اقتصادی زندگی بیمار و اطرافیانش را تحت تاثیر قرار می دهد. امروزه تغییرات بسیاری را در حوزه درمان های سرطان شاهد هستیم. تعداد بیماران سرپایی بیشتر شده و چشم اندازی که برای بیماران سرطانی مشاهده می گردد، بهتر از همیشه می باشد.
اما همچنان تجربه سرطان می تواند هم برای بیماران و هم برای کسانی که از آنها مراقبت می کنند، بسیار سخت و دشوار باشد. موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور در صدد ارائه اطلاعات با کیفیت و به موقع و قابل فهم به افراد می باشد تا ترس آنها را از بیان کلمه سرطان از بین برود.
بیماران مبتلا به سرطان در طول زمان نیازهای متفاوتی دارند. مدت زمان طولانی درمان، شرایط بدنی و روحی و منابع مالی این افراد، خانواده ها و دوستانشان را به چالش می کشد. افرادی که شدیداً بیمار می شوند، به مراقبت و حمایت بیشتر نیاز دارند.
نیازهای بلندمدت افراد زیادی که از این بیماری جان سالم بدر برده اند، از چالش های موجود در سال های اخیر و پیش رو بوده و خواهد بود. بسیاری از بهبود یافتگان هنوز به مراقبت های پزشکی مداوم نیاز دارند. همچنین ممکن است نیازهای مالی و توانبخشی و ذهنی نیز برای آنها وجود داشته باشد.

برای بسیاری از افراد تشخیص سرطان می تواند یک تغییر اساسی در نحوه زندگیشان ایجاد نماید. تحقیقات نشان می دهد، یک نفر از هر ۴ نفری که به این بیماری مبتلا شده اند، اضطراب شدیدی را متحمل می شوند و به حمایت بیشتری در این حوزه نیاز دارند.
خدمات روحی برای بیماران سرطانی در ایران هنوز بسیار کم و ناشناخته است. موسسه خیریه نور در تلاش است تا بر روی تشخیص شکاف ها و کمبودها در مراقبت های پس از درمان فعالیت نماید.
شایع ترین مشکلات روانی و روحی بیماران مبتلا به سرطان، افسردگی، اضطراب، جسمانی سازی و اختلال در عملکرد اجتماعی می باشد که عدم رفع این موارد موجب کاهش اثربخشی درمان های داروئی و مراقبت های پزشکی می گردد.
در همین راستا با پشتیبانی موسسه از بیماران مبتلا به سرطان، کلیه بیماران مبتلا به سرطان بستری و سرپائی در «نور» از خدمات اختصاصی مشاوره روانشناسی استفاده می نمایند. این خدمات در دو بعد فردی و گروهی به بیمار و خانواده آن ها ارائه می شود خدمات مشاوره روانشناسی در تمام طول دوره درمان از شروع دوره های شیمی درمانی تا پایان دوره های درمان و فاز بهبودی ارائه می گردد.

اسکرول به بالا