خدمات روانشناسی

سرطان ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی و اقتصادی زندگی بیمار و اطرافیانش را تحت تاثیر قرار می دهد. امروزه تغییرات بسیاری را در حوزه درمان های سرطان شاهد هستیم. تعداد بیماران سرپایی بیشتر شده و چشم اندازی که برای بیماران مبتلا به سرطان مشاهده می گردد، بهتر از همیشه می باشد.
اما همچنان تجربه سرطان می تواند هم برای بیماران و هم برای کسانی که از آنها مراقبت می کنند، بسیار سخت و دشوار باشد. موسسه خیریه نور در صدد ارائه اطلاعات با کیفیت و به موقع و قابل فهم به افراد می باشد تا ترس آنها از بیان کلمه سرطان از بین برود.
بیماران مبتلا به سرطان در طول زمان نیازهای متفاوتی دارند. مدت زمان طولانی درمان، شرایط بدنی و روحی و منابع مالی این افراد، خانواده ها و دوستانشان را به چالش می کشد. افرادی که شدیداً بیمار می شوند، به مراقبت و حمایت بیشتر نیاز دارند.
نیازهای بلندمدت افراد زیادی که از این بیماری بهبود یافته اند، از چالش های موجود در سال های اخیر و پیش رو بوده و خواهد بود. بسیاری از بهبود یافتگان هنوز به مراقبت های پزشکی مداوم نیاز دارند. همچنین ممکن است نیازهای مالی و توانبخشی و ذهنی نیز برای آنها وجود داشته باشد.

برای بسیاری از افراد تشخیص سرطان می تواند یک تغییر اساسی در نحوه زندگیشان ایجاد نماید. تحقیقات نشان می دهد، یک نفر از هر ۴ نفری که به این بیماری مبتلا شده اند، اضطراب شدیدی را متحمل می شوند و به حمایت بیشتری در این حوزه نیاز دارند.
خدمات روانی برای بیماران مبتلا به سرطان در ایران هنوز بسیار کم و ناشناخته است. موسسه خیریه نور در تلاش است تا نسبت به تشخیص شکاف ها و کمبودها در مراقبت های پس از درمان فعالیت نماید.
شایع ترین مشکلات روانی و روحی بیماران مبتلا به سرطان، افسردگی، اضطراب، جسمانی سازی و اختلال در عملکرد اجتماعی می باشد که عدم رفع این موارد موجب کاهش اثربخشی درمان های داروئی و مراقبت های پزشکی می گردد.
در این راستا با هدف کاهش ترس ناشی از این بیماری و عوارض روانی آن به ارائه خدمات روانشناختی پرداخته تا بیماران و اطرافیان وی با دریافت خدمات مشاوره بتوانند مهارت لازم در خصوص پذیرش و مقابله با اختلالات روانی غیرمنتظره را کسب کرده و و در تمام طول دوره درمان خود آسیب های روانی ناشی از این بیماری را کاهش دهند.

اسکرول به بالا