دومین همایش شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیر واگیر

دومین همایش شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیر واگیر

حضور موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور در بررسی چالش ها و راهکارهای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر.

 

در تاریخ ۹۸/۰۶/۰۷ دومین همایش شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در ساعت ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ در محل سالن همایش های بیمارستان امام خمینی (ره)  با همکاری و  حضور ۴۳ سازمان مردم‌ نهاد از اعضای شبکه و دیگر سازمان‌ های مرتبط با حوزه سلامت از جمله موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور برگزار گردید.

در این رویداد، دکتر محمدرضا مسجدی مدیر عامل شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌ های غیر واگیر با ارائه گزارشی از فعالیت‌ های یک سال اخیر شبکه، آمارهایی را از وضعیت نامطلوب بیماری‌ های غیر واگیر و عوامل خطر مشترک آن‌ ها ارائه داد.

ایشان برگزاری چنین برنامه‌ هایی را زمینه‌ ساز گسترش سواد سلامت و افزایش آگاهی در بین اقشار مختلف مردم دانست، که می‌ توان از اهداف راهبردی و بنیادی شبکه به حساب آورد. مدیر عامل شبکه مسئولیت سازمان‌های مردم نهاد را در این خصوص به عنوان رابطان بدنه جامعه و سیاستگذاران در جهت تحقق شعار شبکه با عنوان “با هم یک صدا سلامتی برای همه” مهم ارزیابی نمود .

در ادامه دکتر شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت و عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از عدم نظارت موثر بر استعمال دخانیات از مسئولین قضایی دعوت نمود از طریق سازمان بازرسی بر تولید و عرضه دخانیات ورود نموده تا تلاش وابستگان استکبار و سودجویان در جلوگیری از اجرایی شدن طرح‌ های کنترل دخانیات را ناکام بگذارند.

دیگر سخنرانان این مراسم با بیان چالش‌ های پیش رو جهت کاهش مواجهه مردم با پنج عامل خطر مشترک بیماری‌ های غیر واگیر شامل استعمال دخانیات، فعالیت فیزیکی ناکافی، تغذیه نامناسب، مصرف نوشیدنی‌های الکلی و آلودگی هوا راه‌ کارهایی در این زمینه ارائه نمودند.

برنامه هایی از قبیل اجرای زنده ساز سنتور، اجرای گروه تواشیح و اجرای گروه همنوازی سنتی خطه جنوب کشور ادامه یافت.

در انتهای مراسم چند تندیس به تنی چند از فعالین اجتماعی حوزه سلامت و سفیران شبکه که با اقدامات خود زمینه ساز بسط گفتمان سلامت و ترویج سبک زندگی سالم بودند به پاس قدر شناسی اهدا گردید.

عکاس: آقای آرمان بشری

پیمایش به بالا
Scroll to Top